Fotogruppa er aktive

Publisert av Bjørn Brevig den 10.04.25.

Fotogruppa i Berg, Rokke og Asak historielag er på jakt etter bilder fra hele gamle Berg kommune. Vi ønsker bilder av steder, gårder, gårdsliv, feiringer, bedrifter, situasjoner, etc. Vi skanner inn papirbilder, og kan også skanne inn lysbilder (dias) og negativer. Vi er ikke på jakt etter bilder som er lastet ned fra Facebook. De blir altfor små. Vi skanner bildene i minst 300 dpi for å få god kvalitet på det vi lagrer. Hvis du sitter på originaler som blir lagt ut på Facebook, så vil vi gjerne låne disse. 

Vi vil gjerne ha informasjon om hvert bilde. Hvem, hva, hvor om det enkelte bildet. Vi er ikke bare på jakt etter gamle bilder. Nyere bilder som viser spesielle situasjoner eller steder som kanskje snart forsvinner er også veldig interessante. Vi har selv tatt bilder av nedlagte Coop Prix på Østre Lie ett par dager før butikken ble nedlagt. 

Vi lagrer bildene slik at de kan være tilgjengelig for fremtiden. 

Fotogruppa består foreløpig av Jens-Christian Strandos og Jon Erling Lindquist. Hvis du har lyst til å bidra med bilder eller innsats så er du hjertelig velkommen. Vi er tilstede i andre etasje på Bryggerhuset i Rokke den andre mandagen i måneden fra klokken 1800-2000. 

Vi tar sommerferie i juli og august.